Dodany: 2011-01-20 10:18:10

BursztynyBursztyny nazywane są inaczej jantarami. Są one naturalną żywicą pochodzacą z drzew iglastych. Specjaliści wyróżniają 60 gatunków bursztynów. Niektóre są naprawdę unikalne.

 

Zawierają inkluzje (zatopione rózne minerały bądź małe owady, rośliny itp.) lub mają szczególne odcienie. Występujące bursztyny mają różne kształty i wagę. W Bałtyku znaleziono bursztyn o wadze 9,75 kg. Bursztyny występująw różnych częściach świata. Do miejsc takich należą między innymi Polska, Tajlandia, Malezja, Grenlandia, Chiny.

 

Jak widać rozrzut jest ogromny. Nam najwygodniej udać się na poszukiwania bursztynów w naszym kraju. Wystarczy zarezerować tanie noclegi bydgoszcz, wsiąśćw samochód i ruszyć nad  Bałtyk na poszukiwanie bursztynów. Bursztyny znane są od dawna. Wiąże się z nimi wiele legend i przesądów. Medycyna ludowa przypisywała bursztynom magiczne właściwości. Obecnie stosowany jest w litoterapii oraz w jubilerstwie. Wyrabiane są z niego naszyjniki, bransolety, a także stanowi doskonały element pierścionków czy kolczyków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bursztyny
Nick: